Opiekunowie:
Alexis A. Nightmares
Mery E. Meyer


Prefekci:
Nicolle Word
Rosie Hart-Moore
Opiekunowie:
Anouk van Schans-Brown
Vinnice T. Lecter


Prefekci:
Ajgor Winterhouse
Valeria Lakeville
3262
6398
2920
4311
Opiekunowie:
Melanie McConaughey
Alandaill P. Moonstone


Prefekci:
Aida Quinn
Mia Blythe
Opiekunowie:
Nonna Perez
Thomas W. Cane


Prefekci:
Shira Meyer-Nezacro
Walkilia Kain
RANKING DRAGOTóW [Wejdź]:
Uczniowie:
Rosie hart-Moore - 47 d.
Sadako Yamamura - 43 d.
Jezz Morgan - 42 d.

Nauczyciele:
Alexis A. Nightmares - 33 d.
Nonna Perez - 31 d.
Luitta Rythel - 23 d.


W Salem jest 97 uczniów,
natomiast 1 osób czeka na przydział.
Prefekt Naczelny:
Dalia Bellflower-Connor
Emmanuelle Morgenstjerne

Aktualnie mamy XXIV Rok Szkolny.
W posiadaniu Pucharu Domów jest Slytherin.
Akcja Reklama
Czym jest Salem?
Czym są Dragoty?
Jak zdobyć Galeony?
Vademecum Klimatyczne
Oferta Edukacyjna
Pomoc Salema
Regulamin
Regulamin Discorda
System Gratyfikacji
Salem na Facebooku
Szkolny Poradnik
Stara Krypta
Zapisy

Kariera Nauczyciela

Rada Szkoły
Spis Nauczycieli
Spis Uczniów
2023-09-23 | 19:00
Wycieczka do Hogsmeade
w Świetlistej Polany


2023-09-24 | 19:00
Integracja
w Sali Zjednoczenia2023-09-25 | 21:00
Loteria Niuchacza [4]
w Wielkiej Sali

[Więcej]
Opiekun Brygady:
Vinnice T. Lecter

Brygadzista Tygodnia:
Victoria Clarence-Lennox

Czym jest Brygada?
Ranking Brygady

Redaktor Naczelny:
Mery E. Meyer
Thomas W. Cane

Mail redakcji:
witchplease.gazetka@gmail.com

Archiwum
Najnowsze Wydanie
Ranking Redaktorów
Regulamin
Zapytaj Lockharta
TYTUŁY UCZNIOWSKIE
Absolwent Salem
Mistrz Domu
Mistrz Salem

PLEBISCYTY SZKOLNE
Najlepszy Nauczyciel
Złota Czarownica
Oferta Edukacyjna1. W Szkole Magii Salem nie ma podziału na klasy. Wszyscy uczniowie mają zajęcia razem, a lekcje z każdego przedmiotu odbywają się raz w tygodniu.

2. Lata szkolne w Szkole Magii Salem dzielą się na dwa rodzaje:
  • Standardowy Rok Szkolny - podczas niego odbywają się kanoniczne przedmioty określone w dalszej części dokumentu. Ten rok szkolny stanowi część systemu modułowego, który również opisany jest niżej. Standardowy rok szkolny trwa 8 tygodni, gdzie ostatni z nich stanowi sesję egzaminacyjną z każdego przedmiotu.
  • Wakacyjny Rok Szkolny - jest to letni rok szkolny, który odbywa się podczas miesięcy wakacyjnych. Podczas trwania wakacyjnego roku szkolnego odbywają się kursy magiczne oraz przedmioty niestandardowe. W każdym wakacyjnym roku szkolnym oferta kursów może być inna, ponieważ zależy to od tego, jakie przedmioty niestandardowe zgłoszą kandydaci na nauczycieli. Ten rok szkolny jest wyłączony z systemu modułowego. Trwa on 8 tygodni, jednak w tym roku szkolnym nie odbywają się żadne egzaminy końcowe. Każdy prowadzący wystawia ocenę końcową według własnego systemu.
3. Każdy nauczyciel ma obowiązek przeprowadzenia przynajmniej 6 lekcji (bez wliczania egzaminu) ze swojego przedmiotu w danym roku szkolnym. Wynika z tego, że gdy jedna lekcja przepadnie, to nie ma obowiązku jej odrabiania, jednak zaleca się to wykonać.

4. Podczas standardowego roku szkolnego uczniowie uczęszczają na zajęcia z takich przedmiotów jak: Antyczne Runy, Astronomia, Czarna Magia, Eliksiry, Historia Magii, Latanie na Miotle, Numerologia, Opieka nad Magicznymi Stworzeniami, Obrona przed Czarną Magią, Transmutacja, Wróżbiarstwo, Zaklęcia i Zielarstwo. W danym roku szkolnym mogą zostać wprowadzone przedmioty dodatkowe, jak na przykład Klub Pojedynków czy Quidditch.

5. Uczeń nie ma obowiązku uczęszczać na wszystkie przedmioty w roku szkolnym. Może wybrać jedynie te, które go interesują. Warunkiem otrzymania świadectwa jest uzyskanie pozytywnej oceny końcowej z przynajmniej 3 przedmiotów w danym roku szkolnym. Pozytywne oceny to: Okropny, Nędzny, Zadowalający, Powyżej Oczekiwań oraz Wybitny.

6. Jeżeli uczeń nie przystąpi do egzaminu końcowego z danego przedmiotu, to nie może on otrzymać z niego oceny końcowej, nawet jeżeli posiada wszystkie pozostałe oceny i jego ocena proponowana sugerowała, że może otrzymać ocenę końcową. W tym przypadku uczeń nie jest klasyfikowany z danego przedmiotu, ale wciąż ma szansę zdać dzięki innym.

7. Program nauczania każdego z przedmiotów podzielony jest na trzy moduły. Oznacza to, że w trzyletnim cyklu co roku omawiana będzie inna partia materiału. Każdy z modułów powinien jednak zawierać lekcję ogólnie wprowadzającą do przedmiotu.

8. Ukończenie każdego z modułów przez ucznia jest automatycznie ukończeniem jednego z trzech poziomów danego przedmiotu. Uczeń zdobywając ocenę końcową z przedmiotu, zdobywa zaliczenie jednego poziomu. Po zaliczeniu trzech poziomów z danego przedmiotu jest możliwe ubieganie się o stanowisko stażysty.

9. Zdając jeden rok, uczeń kończy jeden moduł z danego przedmiotu. Przekłada się to na zaliczenie jednego z trzech etapów każdego przedmiotu. Etapy realizowane są indywidualnie przez każdego ucznia. Oznacza to, że jeśli w ubiegłym roku uczeń ukończył pierwszy poziom z jednego przedmiotu, to w następnym roku będzie realizował poziom drugi. W tym samym czasie inny uczeń, który rok wcześniej nie uczęszczał na dane zajęcia, będzie realizował poziom pierwszy z tego samego przedmiotu. Uczniowie ci będą chodzić na zajęcia razem, ze względu na rotacyjną zmianę modułu, a wraz z nim programu nauczania. Podsumowując: uczniowie wspólnie chodzą na zajęcia, ale dla różnych uczniów przedmiot w danym roku szkolnym może być poziomem pierwszym, drugim lub trzecim.

Przykład: mamy dwóch uczniów - Harry’ego Pottera i Rona Weasleya. Rok pierwszy: Harry zdaje z Eliksirów, Historii Magii i Zaklęć, zdobywając tym samym poziom pierwszy z tych przedmiotów. Rok drugi: Harry ponownie zdaje z Eliksirów, Historii Magii i Zaklęć, uzyskując z nich poziom drugi, ale dodatkowo uzyskuje ocenę z Wróżbiarstwa, co daje mu poziom pierwszy z tego przedmiotu. W tym samym roku Ron, chodząc na te same zajęcia z Zaklęć, co Harry, zdaje je i uzyskuje z nich poziom pierwszy, bo w poprzednim roku nie uczestniczył w lekcjach Zaklęć.

10. W Szkole Magii Salem funkcjonują trzy tytuły związane z ukończeniem poszczególnych lat szkolnych. Aby przeczytać szczegóły, należy kliknąć w odpowiednią nazwę:
  • Absolwent Salem - osoba, która otrzymała przynajmniej jedno świadectwo;
  • Mistrz Domu - absolwent, który otrzymał przynajmniej trzy świadectwa i podczas tych lat szkolnych był uczniem tego samego domu. W ramach tego wyróżnienia przyznawane są ordery w zależności od liczby lat zdanych w danym domu;
  • Mistrz Salem - absolwent, który otrzymał trzy świadectwa, gdzie każde z nich pochodzi z innego realizowanego modułu. W ramach tego wyróżnienia przyznawane są ordery w zależności od uzyskanej średniej ocen podczas trzech lat szkolnych.
11. W związku z funkcjonującymi tytułami przedstawionymi w punkcie nr 10, każdy uczeń może ukończyć Szkołę Magii Salem dowolną liczbę razy. Nie istnieje górna granica świadectw oraz wyróżnień, które można otrzymać.

Ostatnia aktualizacja:
II rok szkolny, 26 kwietnia 2019 r.


Nie masz jeszcze konta? Możesz się zapisać!
Czarodziejów na stronie: 0
Mugoli na stronie: 13
Zapisy na XXIV rok szkolny są otwarte!

Dziś nie ma zajęć.

PLAN NA CAŁY TYDZIEŃ

Zastępstwa:

Brak zastępstw.
Opiekun Stażystów:
Alandaill P. Moonstone

Sadako Yamamura
Antyczne Runy

System Standardowy
System Wakacyjny
Ain Eingarp
Bitwa z Trollem
Błędny Rycerz
Błyskawica
Galcożercy
Godzina Czarów
Kocioł Wiedźm
Król Potter
Księżycowe Widziadła
Labirynt Prób
Na Tropie Kota Salema
Opowieści spod muchomora
Postaw na wiedzę!
Ranking Dragotów
Sabat Czarownic
Salemopoly
Salemowe Bingo
Sieć Fiuu
Siedem Wyzwań
Super Percy
Tiara Przydziału
Wyścigi Skrzydlatych Koni
Wyzwania Rona Weasleya
Złodzieje z Nokturnu
Zygmuntówka

Atak Niuchaczy
Valeria Lakeville
aktualny lider

O Zabawie
Ranking Niuchaczy

Mora
Zasady
Przebieg Pojedynku

Niuchacz Pyta
Valeria Lakeville
aktualny lider

O Zabawie
Ranking Niuchacza

Pączki Kowalskiego
aktualny lider

O Zabawie
Ranking Pączków

Pogoń za Błyskotkami
Naomi Torrance-Salvatore
aktualny lider

O Zabawie
Ranking Błyskotek

Wyjec
Zasady
Mistrzowie Wyjca

Theme by Reny Boursier
© 2018 Salem. Wszelkie prawa zastrzeżone.
 
powered by jPORTAL 2 & UserPatch